TEOG NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2013-2014 eğitim döneminden itibaren düzenlenmeye başlayan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavları, ilköğretimde 8. sınıfı tamamlayan öğrencilerin yerleşecekleri ortaöğretim kurumu seçimini belirleyen merkezi bir ortak sınav sistemidir.
SBS’nin yerini alan, her yıl 1,5 milyon öğrencinin lise tercihlerini yönlendiren TEOG sınav sisteminin ana hedefi öğrencinin başarısını tek bir sınavla kısıtlı anlık bir performansa göre ölçmek yerine sınavları öğretim yılına yayarak değerlendirmektir.

TEOG öğretim yılının 1. döneminde ve 2. döneminde olmak üzere iki defa düzenlenir. 8. sınıf öğrencileri, 6 dersten sınava katılmaktadırlar. 1. dönem için 6, 2. dönem için 6 olmak üzere toplam 12 merkezi sınav düzenlenmektedir.

TEOG ALAN DERSLERİ
  • Türkçe
  • Matematik
  • Fen ve Teknoloji
  • T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
  • Yabancı Dil
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Orta öğretime geçişte ölçülen 6 dersten biri olan Yabancı Dil ortak sınavları İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerinde düzenlenmektedir. Diğer alan derslerinde olduğu gibi yabancı dil için de, TEOG sınavlarında yüksek puan elde edebilmenin yolu sınavın yapısına uygun bir hazırlık döneminden geçiyor.
Formula Lingua İngilizce, Fransızca ve Almanca TEOG hazırlık eğitimleriyle öğrencilerini TEOG Yabancı Dil sınavlarında başarıya ulaştırıyor.

FORMULA LINGUA’DA TEOG İngilizce Hazırlık Süreci

İngilizce eğitim veren devlet ve özel ilköğretim okulları öğrencileri için okul müfredatına ve TEOG İngilizce Sınavı konu listesine uyumlu olarak hazırlanan TEOG İngilizce Hazırlık dersleri ile öğrencilerimiz tüm konuları, soru tiplerini, ip uçlarını özümseyerek , sınava tam anlamıyla hazırlanıyorlar.
Gerek okul müfredatlarını gerek Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı TEOG İngilizce Ortak Sınav Konuları listesini yakından tanıyoruz. TEOG İngilizce Hazırlık alanında uzman öğretmenlerden oluşan Formula Lingua İngilizce bölümünün hazırladığı pratik konu anlatımları, soru çözme teknikleri, her konu için ayrı ayrı hazırlanmış tarama testleri , geçmiş TEOG soruları ve TEOG İngilizce Ortak Sınavı denemelerinden oluşan hazırlık programımızla öğrencilerimizin hem okul başarıları gelişiyor ve TEOG değerlendirme kriterlerinden biri olan okul not ortalaması hızla yükseliyor hem de TEOG İngilizce sınavında tam puan hedefine ulaşıyorlar.

TEOG İngilizce Hazırlık Eğitimleri ne şekilde verilmektedir?

Tecrübeli ve uzman İngilizce öğretmenleri, doğru ders planlamaları ve akademik kaynaklar ile ve kişiye özel eğitim anlayışıyla birleşince TEOG İngilizce testinde başarı doğal bir sonuca dönüşüyor.

TEOG Hazırlık eğitimleri okulların açılışı ile birlikte başlamakta ve 2. TEOG İngilizce Ortak Sınavı tarihine kadar düzenli olarak devam etmektedir. Eğitime başlamadan önce öğrencilerimizin mevcut İngilizce bilgisini ölçtükten ve kişisel ihtiyaç ile eksikliklerini belirledikten sonra , bu bilgiler ışığında kendisi için en uygun ders planını hazırlıyoruz ve eğitime başlıyoruz. TEOG İngilizce Hazırlık eğitimlerimizi bire bir özel ders şeklinde veya en fazla 3-4 kişilik grupları şeklinde vermekteyiz.

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by