Formula Lingua’da Hazırlık Sınavlarına hazırlanın ve üniversite eğitiminize kesintisiz devam edin!

Formula Lingua, üniversitelerin fakülte öncesi ve master / MBA İngilizce hazırlık sınıfında okuyan öğrenciler için İngilizce destek eğitimi programları düzenlemektedir.

Bölüm derslerinin İngilizce işleneceği bu üniversitelerde hazırlık yılı yabancı dil bilgisi açısından temelin atıldığı en kıymetli sınıftır. Ana bölüm derslerinde başarılı olmak için İngilizce yazılı ve sözlü anlatımda, okuduğunu ve duyduğunu anlamada ileri İngilizce seviyesine sahip olmak şarttır.

Hazırlık sınıfını zayıf bir İngilizce bilgisiyle geçen öğrenciler ilerleyen yıllarda bölüm derslerinde dil engeli yüzünden zorlanmaktadırlar. Gerek sınıfta işlenen dersler, gerek akademik araştırmalar veya yurt dışında master programlarına katılabilmek için yüksek İngilizce seviyesine sahip olmak mutlak bir gerekliliktir.

Hazırlık sınavlarını geçmek için gereken listening, writing, reading ve grammar alanlarında becerilerinizi birebir okulda işlenen ve sınavlarda çıkan alıştırmalarla geliştirerek öğrencilerimizin başarısını güvenceye alıyoruz.

Üniversiteler ve Hazırlık Atlama Sınavları

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi, İngilizce dil yetkinliğini ölçmek amacıyla ELAE sınavını düzenlemektedir. Sabancı Üniversitesi lisans ve lisansüstü programlarına kabul edilen öğrenciler ELAE sınavını geçerek İngilizce yeterlilik kriterlerini yerine getirir ve fakülte derslerini almaya hak kazanırlar.

Bilgi Üniversitesi

Bilgi Üniversitesi, her akademik yılın başında, tüm öğrencilere 2 aşamalı İngilizce Seviye Tespit Sınavı (BİLET) uygulamaktadır. Bu sınav sonucunda, önlisans/lisans programlarındaki dersleri anlamaya yetecek İngilizce dil düzeyinin altında olan öğrenciler, dil becerileri yeterli seviyeye gelene kadar İngilizce Hazırlık Programı’na devam ederler.

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi, üniversiteye kabul olan öğrencilerin İngilizce seviyelerini saptamak için TRACE sınavını koşul kılar.Düzey Belirleme Sınavında başarısız olan öğrenciler, test sonuçlarına bağlı olarak uygun sınıflara yerleştirilirler.

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesine kabul edilen ve kayıtları yapılan öğrenciler KHÜİYS’na girerler. Bu sınavda başarılı olabilmek için en az 60 / 100 almak gereklidir. Bunun dışında TOEFL IBT sınavından en az 74, IELTS Akademik sınavından en az 5,5 veya Kadir Has Üniversitesi Senatosu tarafından geçerliliği kabul edilen diğer uluslararası dil sınavlarından yine Senatoca tespit edilmiş olan puanları almış olanlar, sınav sonuç belgeleri sınavı yapan kurumlarca aradan iki takvim yılı geçmemek şartıyla doğrudan Hazırlık Okulu Müdürlüğü’ne ulaştırıldığı takdirde, Hazırlık Okulu’ndan muaf olurlar. Hazırlık Okulu’ndan muafiyet için sadece Kadir Has Üniversitesi Senatosu tarafından belirlenen TOEFL sınav merkezlerinden alınan TOEFL IBT sonuç belgeleri geçerlidir.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi, eğitim dili İngilizce olduğundan ÖSYM’den yeterli puanı alarak üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerine İngilizce Yeterlilik Sınavı uygular. Bu sınavda % 60 altında puan alan öğrenciler Hazırlık programına dahil olurlar. Ayrıca TOEFL sınavından başarılı Fakülte öğrencileri oldukları takdirde Hazırlık Sınıfından muaf tutulurlar.

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi , YADYOK İngilizce Yeterlik Sınavı (BUYES) Eylül, Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında öğrencilere uygular. Bu sınav, Dinleme, Okuma, ve Yazılı İfade bölümlerinden oluşur. BÜYES sınavı ile aynı gün TWE (Test of Written Examination) sınavı yapılmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Senatosu’nca onaylanmış sınavlar sadece TOEFL ve IELTS’dir. TOEFL ve IELTS sınav sonuçları Yabancı Diller Yüksekokulu’nca onaylanmadıkça geçerli sayılmaz. Kurumsal TOEFL sınav sonuçları kabul edilmemektedir.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi, İngilizce Dil Merkezi sadece aşağıdaki iki TOEFL IBT merkezinin sınav sonuçlarını kabul etmektedir. Öğrenciler ilk üniversiteye kayıt yaptırdıklarında, seviye tespit sınavına girerler. Seviye tespit sınavının sonuçlarına göre, sınıflarına yerleştirilirler. Seviye tespit sınavından 74 ve üzeri alan öğrenciler, bölümlerine başlayabilmek için ELC tarafından verilen kurumsal TOEFL (ITP)’a girebilirler.

Maltepe Üniversitesi / Yeditepe Üniversitesi

Maltepe/ Yeditepe Üniversitesinde, kendi hazırlık muafiyet sınavını tüm öğrencilerine uygular. Bu sınavdan 55 ila 60 arasında bir not alındığı takdirde hazırlık sınıfından muaf olunabilinir. Bunun dışında KPDS,/ÜDS sınavlarından 65-70 arası, TOEFL sınavlarından ve IELTS sınavlarından elde edilen yüksek skorlar, Maltepe Üniversitesi tarafından kabul edilmektedir.

Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesi, İngilizce eğitim-öğretim yapan Tıp Fakültesi öğrencilerini yeni akademik yıl başlamadan önce Acıbadem Üniversitesi Yeterlik Sınavı’nı (AYES) alır. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler ile eşdeğerliliği Üniversite Senatosu’nca kabul edilen ulusal ve uluslararası dil sınavlarından birinden son üç yıl içerisinde geçerli not alan öğrenciler kendi bölümlerindeki lisans derslerine başlama hakkını kazanırlar. KPDS 75, ÜDS 75, TOEFL (PBT) 480, bilgisayarda TOEFL (CBT) 170, Internet üzerinden TOEFL (IBT) 7o, IELTS (Akademik Total) 6 puanları gerekmektedir.

Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir. Üniversiteye yeni başlayan her öğrenci, öncellikle İngilizce seviyesinin akademik çalışmalar için yeterli düzeyde olduğunu kanıtlamalıdır.. Bunu, ya Işık Üniversitesi tarafından verilecek olan İngilizce Yeterlik Sınavı’nı geçerek ya da dışarıdan alınacak sınavlarla (TOEFL, IELTS, YDS/KPDS/ÜDS) belgelemek durumundadır.

İngilizce Özel Ders

İngilizce Özel Ders

Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle

Devamını Oku..

IELTS Özel Ders

IELTS hazırlık programlarımız

Devamını Oku..
Ön Kayıt Formu

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by