Sağlık Çalışanları için Almanca

Sağlık görevlisi olarak Almanya’da mı çalışmak istiyorsunuz? Almanca bilmemeniz, yurt dışında yepyeni bir kariyere adım atmanıza engel mi teşkil ediyor? Sağlık çalışanları için Almanca özel ders programları burada!
Formula Lingua’da, genel Almanca dil eğitimlerinin yanı sıra, tıp alanında çalışan ve Almanya’da kariyer hedefleyen sağlık personellerine yönelik özel ders programlarından faydalanabilirsiniz.

Formula Lingua’nın size sunduğu, Almanca dilinde gündelik hayatınızı devam etmenizi, hastalar ile iletişim kurmanızı hedefleyen ve tıp terminolojisine hakim olmanızı sağlayan özel ders programları ile kariyerinizde ilerlemenizi kolaylaşacaktır.

 

Formula Lingua’da Sağlık Çalışanları için Almanca eğitimi nasıl olur?

Öncelikle belirtmek isteriz ki, birebir ya da 3-4 kişilik gruplarda özel ders şeklinde gerçekleşen tıp içerikli Almanca eğitimlerimizden faydalanabilmeniz için en az B1 seviyesinde bir Almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Henüz bu seviyede Almanca bilmiyorsanız, birebir ya da gruplarda olmak üzere, özel ders şeklindeki Genel Almanca eğitimlerimizden faydalanıp ardından yine Tıp Almancasına yönelik programlarımıza katılabilirsiniz.

Almanca özel ders programlarımız, birebir ya da en fazla 3-4 kişilik gruplarda online ya da ofisimizde uygulanmaktadır.

Bireyler için yabancı dil özel derslerimiz hakkında genel bilgi edinmek için tıklayın!

Doktorlar ve de diğer sağlık çalışanları için uyguladığımız Almanca özel ders programlarında içerik şu şekildedir:

  • B1 seviyesi ve üstünde dilbilgisi
  • Tıp ve sağlık alanında kelime çalışmaları (organlar, hastalıklar, bilimsel terminoloji)
  • Hastalar ve diğer personel ile diyalog çalışmaları
  • Tıp alanında metin okuma ve metin üretme

Sağlık çalışanları için Almanca eğitimlerimizde materyal olarak, Hueber ve Klett gibi Almanca eğitimi konusunda uzmanlaşmış ve Tıp Almancası için materyal oluşturmuş yayınevlerinin kitapları kullanılır. Almanya’da sağlık personelleri için uygulanan özel ders şeklindeki Almanca eğitimler, üniversite çalışmaları Formula Lingua tarafından takip edilir. Özel derslerde aynı zamanda, size özel oluşturulmuş materyaller kullanılır.

B1 Seviyesi ve üzeri

B1 Seviyesinin üzerinde Almanca biliyorsanız, Tıp Almancası özel dersleri size göre! Seviyeniz B1 altı ise,Genel Almanca eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Özel Program ve Materyal

Hueber ve Klett gibi yayın evlerinin Tıp Almancasına yönelik ders materyalleri eşliğinde gerekli kelime bilgisi içeren programlar.

Diyalog Çalışmaları

Hastane gibi ortamlar gerek hastalar gerekse doktorlar arasında geçebilecek çeşitli konuşma egzersizleri Almanya'da hayatınızı kolaylaştıracak!

Formula Lingua’da bir Tıp Almancası ile yurt dışında daha kolay bir hayat!

Formula Lingua’dan aldığınız özel ders şeklindeki tıp Almancası eğitimin ardından, Almanya’da günlük hayata ve iş hayatınıza daha kolay adapte olabileceksiniz. Hastalarınızla rahat bir diyalog, meslektaşlarınızla doğru bir iletişim kurmanıza olanak verecek bir Almanca eğitimi ile Almanya’da rahat bir hayat sürebileceksiniz. Tıp alanındaki kariyerinizde, dünyanın bu alanda en gelişmiş ülkelerinden birinde ilerleyebilmeniz tıp Almancası eğitimlerimiz ile gerçeğe dönüşecektir.

Ön Kayıt Formu

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by