Dil öğrenmenize yardımcı, favori ‘podcast’ler!

internette dil eğitimi

Öğrenme aşamasında olduğunuz yabancı dili geliştirmeniz açısından, internette bolca kaynak bulabilirsiniz. Almanca videolar, Fransızca yavaş konuşulan haberler, İngilizce diyalog çalışmaları!

Dil öğrenirken, size yardımcı olacak ve hatta bizim de Formula Lingua olarak sık sık takip edip eğitimlerimizde yer verdiğimiz favori uygulamalar işte burada:

 

  • Deutsche Welle: Almanca öğrenenlerin kesinlikle faydalanması gereken bir site! Deutsche Welle’de yer alan güncel haberleri, yavaş konuşan Alman bir spikerden dinleyebilirsiniz (Langsam gesprochene Nachrichten). Her Almanca seviyeye uygun düşecek videolar, haberler, metinler, kelime ve hatta dilbilgisi alıştırmaları Deutsche Welle’de mevcut!

 

  • News in slow French: Almanların Deutsche Wellesi kadar geniş bir kaynak imkanı tanımasa da, News in slow French, yetişkinlerin Fransızca eğitimi konusunda son derece başarılı bir site. Fransızca yavaş konuşulan haberler sayesinde, gündemi Fransızca olarak takip edebilmeniz, konuşulanların İngilizce çevirilerine bakmanız mümkün. Üstelik sadece bu saydıklarımız değil, Fransızca okuma, yazma, kelime, telaffuz, dilbilgisi çalışmalarına dair bir sürü şey var.

 

  • Slow German: Annik Rubens’in muhteşem sitesi, Almanca öğrenenlere çok yardımcı olacak. Yine Deutsche Welle’de olduğu gibi, yavaş konuşmalar, çeşitli diyalog çalışmaları var. Üstelik bunlar konu konu sıralanmış. Kendi kendinize Almancanızı geliştirmek için harika bir fikir!

 

  • Better @ English: Birileri düşünmüş ve yapmış, bize takdir etmek düşer! Better at English sitesinde bir sürü podcast mevcut, dinlediğiniz İngilizce diyalogları Pdf halinde indirebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

 

  • Easy French Poetry: Fransızca öğrenen ve edebiyata ilgi duyanların mutlaka haberdar olması gereken ‘audio podcast’ler! Fransızca şiirler ilki yavaş, ikincisi normal hızda olmak üzere iki kere okunuyor, rahatça takip edebilirsiniz. Ayrıca okunan şiirlerde yer alan kelimelerin açıklamaları, şairin hayatının kısa bir özeti gibi birçok sürpriz ile karşılaşabilirsiniz.

 

  • BBC: İngilizceye dair internette kaynak çok ama BBC yine de vazgeçilmez bir site! ‘Shakespeare Speaks’, ‘6 Minute English’ gibi başlıkların altında sunulan, İngilizce videolar, kelime, dilbilgisi ve telaffuz çalışmaları BBC tarafından son derece profesyonel bir şekilde oluşturulmuş.

 

Formula Lingua

Daha da fazlası için tıklayın!

 

 

Cevapla

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by