En iyi İngilizce Kursu Nasıl Bulunur?

En iyi İngilizce Kursu Nasıl Bulunur?

En iyi İngilizce Kursu Nasıl Bulunur?

Yeni bir dil öğrenmek veya mevcut seviyenizi yükseltmek için iyi bir İngilizce kursu bulmak zor olabilir ve özellikle İngilizce gibi popüler dillerde rekabet yüksektir. Bir İngilizce kursunun bünyesinde iyi eğitimli personel ve dil öğretmenleri barındırması, amacının size yeni bir dil öğretmek olup ve işini ciddiye alması çok önemli. Bununla birlikte seçtiğiniz dil okulunun veya enstitünün yüksek kaliteli dil kursu sunduğundan ve bireysel ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

En iyi İngilizce kursunu daha kolay bulmak için, aşağıdaki kısa listeye mutlaka göz atın:

1. Sınıfta kaç öğrenci olduğunu sorun

Birçok İngilizce öğretmeninin deneyimime göre, bir sınıfta ne kadar çok öğrenci varsa ilerleme kaydetmek o kadar zordur. Sınıfın boyutu ne kadar küçük olursa o kadar iyi olur. Bir sınıfta on veya daha fazla öğrenci varsa o sınıfta İngilizce öğrenmeniz tahmin ettiğinizden daha fazla zaman alabilir. Bu bakımdan İngilizce özel ders kalitesinde bir İngilizce kursu sizin için en doğrusu olacaktır.

2. İngilizceyi birkaç haftada ya da günde geliştireceğinizi garanti eden derslere yazılmayın

Mesela 10 gün içinde mükemmel İngilizce konuşacağınızı garanti eden kurslara gitmeyin, ne yazık ki bu mümkün değil. Bir dili olabildiğince kısa sürede öğrenmeniz mutlaka kursun hedefi olmalı ama dil öğrenmek zaman ister. İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmenin yollarına dair blog yazılarımıza mutlaka göz atın.

3. Online dersler mi yoksa dil okulları/akademileri mi?

İkisi de! Seçim kararı size ve mevcut zamana bağlıdır. Eğer çok çalışıyorsanız veya seyahat ediyorsanız, muhtemelen online sınıfları seçmek en iyisidir. Online sınıflar ile nerede ve ne zaman çalışacağınızı seçebilirsiniz, bu size büyük bir kolaylık saylayacaktır. Canlı Sanal Sınıf hakkında yazdığımız blog yazısına mutlaka göz atın.

4. Dil öğretmenleri öğretim yeterliliğine sahip mi?

Öğretmenler ve eğitmenler, öğrencilerin yabancı dil becerilerini kazanmasına veya geliştirmesine yardımcı olmakta önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, en iyi İngilizce kursu için karar verirken tecrübe ve nitelik önemli bir faktördür. İngilizce öğretiminde öğretmenler için istenen uluslararası sertifikalar TESOL, TEFL ve CELTA’dır. İngilizce öğretmenlerimizi tanımak ister misiniz?

5. Sadece dil bilgisi üzerine değil, konuşmaya odaklanan İngilizce kurslarını seçin

Eskiden İngilizce dil sınıflarının çoğu İngilizce dil bilgisi öğretimi üzerinde yoğunlaşırdı. Dil bilgisi öğrenmek önemli olmakla birlikte kuralları bilmek aslında İngilizceyi kullanmak kadar önemli değildir. Konuşma ve dinlemenin sınıfın / kursun önemli bir parçası olduğu dersleri aramalısınız.

Bir İngilizce kursu seçmeden önce kursun programına bakın ve kursun / sınıfın İngilizce kullanmaya mı yoksa gramer öğrenmeye mi odaklandığına bakın. Sadece İngilizce pratiği yapmak isterseniz İngilizce konuşma kursu seçeneğimiz tam size göre!

6. İngilizce Kursu ve öğretmeninden neler beklemelisiniz?

İyi bir İngilizce öğretmeninin veya dersin amacı size yardımcı olmaktır. Nerede hata yaptığınızı, size açıklama yapan, sorularınıza / şüphelerinize cevap veren ve uygulamaya sokmanıza izin verir. Bu, İngilizceyi kendi başınıza öğrenebileceğinizden daha hızlı bir şekilde geliştirmenize veya öğrenmenize yardımcı olsa da yine de ders dışında çalışmanız ve pratik yapmanız gerekecektir.

Yoksa İngilizce ilerlemeniz sizde hayal kırıklığı yaratacaktır. Sınıfın dışına çıktığınızda İngilizce okuyun, dinleyin, yazın ve konuşun.

en-iyi-ingilizce-kursu-2

Yorumlar

Cevapla

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by