Psikolojik ve Linguistik Testlerle sizi keşfediyoruz!

Formula Lingua olarak, yıllardır edindiğimiz tecrübeler ve de yaptığımız dilbilim çalışmaları sonucunda, sizin için ‘Dilbilim Testi’ geliştirdik.

Bu ‘Dilbilim Testleri’nde, sizin dil öğrenmenizde etkili olan başlıca kriterleri ölçerek değerlendiriyoruz ve ardından da sadece size özel bir dil eğitim programı oluşturarak , yeteneklerinize, kişiliğinize ve de dil alanındaki eğilimlerinize yönelik bir eğitim hizmeti sunuyoruz.

Sizi gerçekten bu testlerle keşfederek, dil öğrenme sürecinizi şansa bırakmıyor ve de tamamen bilimsel bir çalışma ile ilerliyoruz.

Neden öğrenme yetenekleriniz bizi ilgilendiriyor?

Herkesin aynı şekilde dil öğrenemeyeceğini hepimiz biliyoruz! Nasıl bir öğrenci olduğunuzu ve en iyi ne şekilde öğrenebildiğinizi, psikoloji ve linguistik bilimlerinden faydalanarak ölçüyoruz.

Becerilerinizi, öğrenme tarzınızı keşfederek, size nasıl bir eğitim yöntemi ile dil öğretebileceğimizin haritasını çıkarıyoruz.

Dil öğrenmek bir kişilik meselesidir!

Dil öğrenmenin, sizin kişilik özellikleriniz ile ciddi bir alakası var! Özellikle bazı kişilik özellikleri, öğrencilerin dil öğrenme süreçlerini hızlandırabiliyor veya yavaşlatabiliyor. Örneğin, girişken misiniz? Konuşkan mısınız? Sıkılgan mısınız? Azimli misiniz? Yeni kültürlere ne kadar açıksınız? Ve daha bir sürü kriterle sizi değerlendiriyoruz! Bu özellikleri hep beraber keşfettiğimiz takdirde, size yardımcı olmamız çok daha kolay olacak!

Anadil yetkinliğiniz ve linguistik zekanız bizim için çok önemli!

Anadilinize olan hakimiyetiniz, gerçekten de dil öğrenmenizi etkiliyor! Bu bakımdan, anadiliniz hakkında bilgileriniz ve onu kullanma şeklinizi ölçmemiz gerekiyor. Dilbilimin en önemli kolları olan, fonetik, sentaks, morfolojik açılardan sizi bir değerlendirmeye alıyoruz. Bu değerlendirmenin ardından, anadil hakimiyetinizi ve linguistik eğilimlerinizi göz önünde bulundurarak eğitim programınızı geliştiriyoruz.

Dilbilim Testi Sonuçlarına Göre Nasıl Programlar Hazırlanıyor?

Hazırladığımız ‘Dilbilim Testleri’ sizi birçok açıdan değerlendiriyor ve bu değerlendirmenin ardından, uzman filolog ve öğretmenlerce, sadece size özel bir eğitim programı hazırlanıyor. Bu programda;

 • Ders içerikleri (ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz belirleyicidir.)
 • Derste ele alınacak konular ve konuların dağılımları / ağırlıkları (İlginizi çekecek, eğilim ve yeteneklerinize hitap edecek şekildedir.)
 • Sunulacak eğitimde kullanılacak materyal cinsleri (Dinleme- Konuşma- Görsel ağırlıklı vb.)
 • Dil öğrenmenizi kolaylaştıracak cinsten, size özel yöntemler belirleme (Kelime ezberleme yöntemi, yazı yazma yöntemi vb.)
 • Size her açıdan uygun gelecek eğitmenimizi belirleme
 • Eğitimin yoğunluğu, sıklığı ve süresi
Dilbilim Testi ile gerçekleşen bir eğitimin faydaları nelerdir?
 • Profesyonel ve de bilimsel bir dil eğitimi görerek işinizi şansa bırakmazsınız.
 • Size baskı ile dayatılan, kendinizi başarısız hissetmenizi sağlayan ve de en önemlisi, sizi asla önemsemeyen bir eğitime maruz kalmazsınız. Yanlış eğitimlerin ve yanlış eğitmenlerin kurbanı olmazsınız!
 • Sadece size özel bir dil eğitimi ile emin adımlarla ilerlersiniz. Böylece zamanınızı da, bütçenizi de çöpe atmazsınız.
 • Kendinizi ve öğrenme yeteneklerinizi gerçekten keşfetmiş olursunuz. Bizimle edineceğiniz deneyimleri, hayatınızın her alanında da kullanabilirsiniz.
 • Gerçekten size özel ve öğretmeniniz tarafından düzenli takip edilen, raporları yapılan ve gerektiğinde güncellenen bir eğitim programınız olur.
 • Öğretmeniniz daha sizinle yüz yüze bile gelmeden; sizin tüm yeteneklerinizi, öğrencilik tarzınızı, ihtiyaçlarınızı ve kişiliğinizi yakından tanıyor olur ve böylece çok daha hazırlıklı bir şekilde size eğitim verir.