Profesyonel Yabancı Dil Eğitimi / Dil Akademisi

Yabancı dil eğitimi alanında yıllardır sürdürdüğümüz bilimsel araştırmalar ile profesyonel tecrübelerimizi birleştirdik ve en verimli dil öğrenme sürecinin formülünü yarattık. Adımız Formula Lingua, öğrettiğimiz İngilizce, Fransızca , Almanca dillerinin atası Latincede dil formülü anlamına gelmektedir.

Formula Lingua, yabancı dil eğitimi olarak verdiği İngilizce, Fransızca , Almanca dillerinin atası olan Latincede dil formülü anlamına gelmektedir…

Öğrenme Becerisi

Yabancı dil öğrenimi, her bireyin öğrenme becerilerine, karakterine, ve amaçlarına göre değişiklik gösterir.

Eğitim Felsefesi

Yabancı dil eğitiminin kişiselleştirilmesi ve yüksek kalitede eğitmenlerden oluşan bir ekip üzerine kurulmuştur

Akademik Kadro

Akademik kadromuz her biri alanlarında uzman, tecrübeli ve özverili yabancı ve Türk eğitmenlerden oluşmaktadır.

 • Yabancı dil öğrenimi, her bireyin öğrenme becerilerine, karakterine, ve amaçlarına göre değişiklik gösteren tamamen kişisel bir süreçtir. Bu süreci etkileyen ikinci etken ise öğretmendir. Öğretmenin bilgisi, tecrübesi, yetenekleri eğitimde en az öğrenci kadar önem taşımaktadır.
 • Dil eğitiminin bu yapısı nedeniyle dil eğitiminde kitleler için hazırlanmış herhangi bir metot ya da yöntem bireyleri başarıya ulaştıramaz. Aynı şekilde yanlış öğretmen profili de sürecin başarısız olmasına sebep olur.
 • Formula Lingua’nın eğitim felsefesi yabancı dil eğitiminin kişiselleştirilmesi ve yüksek kalitede eğitmenlerden oluşan bir ekip üzerine kurulmuştur.
 • Her öğrencimizin ihtiyaçlarını, hedeflerini ve öğrenme yeteneklerini analiz ederek “kişiye özel” eğitim programları tasarlamakta ve her kişi için en verimli öğrenme deneyimini gerçekleştiriyoruz.
 • Akademik kadromuz her biri alanlarında uzman, tecrübeli ve özverili, uzun zamandır Formula Lingua’da çalışan yabancı ve Türk eğitmenlerden oluşmaktadır.
 • Formula Lingua, başarılı bir dil eğitimi içi gereken bileşenleri bir araya getirerek , yüksek kalitede dil eğitimi sunmaktadır.

Bu yüzden kurulduğumuz günden bu yana, bireysel öğrencilerimiz ile yerli ve uluslararası pek çok saygın şirketin dil eğitiminde güvenerek tercih ettiği kuruluş olmanın onurunu yaşıyoruz. Hizmet verdiğimiz öğrenci ve iş ortaklarımızla ilişkilerimiz eğitim kalitesinin sürekliliği sayesinde uzun zamana yayılarak ve artarak sürmektedir.

Sürdürülebilir Eğitim Döngüsü

Formula Lingua’da öğrenme sisteminin yapı taşları, devamlı yenilenen sürdürülebilir bir eğitim almanıza olanak sağlıyor:

 

 • Kişiliğinize en uygun öğrenme tarzını analiz eden Öğrenme Biçimleri Envanteri
 • Yabancı dil eğitimi yeteneklerinizi ölçen Linguistik Beceri Testi
 • Yabancı dil amaç ve ihtiyaçlarınızın belirlenmesi
 • Analiz sonuçlarına uygun olarak tasarlanan “Terzi İşi” ders program ve materyalleri
 • Eğitim sürecini ve öğrencilerin gelişimini devamlı gözlemleyen yakın akademik takip
 • Formula Lingua idaresi,öğrenci ve öğretmenlerimizle geri bildirim, yorum, öneri üzerine kurulu iletişim çemberi

Kurumlara ve Bireylere Özel Yabancı Dil Eğitim Programları

Herkesin öğrenme yeteneklerinin farklı olduğu ve bu sebepten ötürü, aslında başkaları için hazırlanmış ve ezberlenmiş yabancı dil öğrenme yöntemleri ile, bir yabancı dilin sağlıklı bir şekilde öğrenilemeyeceği düşüncesinden yola çıkarak, Formula Lingua, gerek güçlü eğitim kadrosu gerekse kendi envanter ve uygulamaları ile, öğrencilerin öğrenme becerileri, hedefleri ve de ihtiyaçlarını analiz ederek, ‘kişiye özel yabancı dil eğitim programları’ hazırlamakta ve ‘herkese özel’ bir yabancı dil eğitimi sağlamaktadır.

Formula Lingua, hazırladığı ‘kişiye ve kurumlara özel yabancı dil eğitimi’ programları ile birçok kurum ve bireyin yabancı dil alanındaki ihtiyaçlarını başarı ile karşılayarak, ‘terzi işi dil eğitimi’ tarzının kısa sürede öncüsü olmuş ve bu bağlamda, dil eğitimi sektörüne yepyeni bir anlayış ile önemli bir inovasyon sağlamıştır.

Kurumsal Yabancı Dil Eğitimleri

Devamını Oku..

Bireysel Yabancı Dil Eğitimleri

Devamını Oku..
Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by