Neden İş İngilizcesi?

Neden İş İngilizcesi?

İş dünyasının vazgeçilmezi: İdeal bir İş İngilizcesi

İster bir şirkette yönetici, satış elemanı ya da muhasebe uzmanı olun, iş dünyasının liderleri de dâhil olmak üzere, iş dünyasında başarılı bir şekilde iletişim kurmak isteyenlerin mutlaka iyi bir İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Özellikle iş dünyasının gittikçe çok dilde yürütülmekte olduğu günümüz ekonomisinde iyi bir İş İngilizcesi hakimiyeti özellikle önemlidir. İş dünyasında yetersiz bir İngilizce sebebiyle yapılan küçük hatalar büyük sonuçlara yol açabilir ve kültürel nüanslar rol oynamaktadır.

İş İngilizcesi, iş dünyasında kullanılan dile ilişkin İngilizce uzmanlık alanıdır. Daha iyi bir kariyer beklentisi ve İngilizce konuşulan ülkelerde çalışabilmek için her yıl giderek artan sayıda kişi İş İngilizcesi kurslarına başvurmaktadır. Zaten bir Genel İngilizce kursunda ya da okulda, üniversitede benzeri bir eğitim aldıysanız ya da İngilizceniz çoktan iyi ise, İş İngilizcesi öğrenmenin faydalı olup olmayacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Neden İş İngilizcesi?

İş İngilizcesi Derslerinde Neler Konu Edilir?

İş İngilizcesinde gerekli temel beceriler: İngilizce müzakere edebilmek ve İngilizce sunum yapabilmek iş hayatında büyük önem taşımaktadır. İngilizce dilinde sürdürülen bir toplantıda zorluk çekmemeniz ve telefonda görüşebilmeniz gerekir. Bu yetkinliklere sahip olabilmeniz için de en hızlı sonucu gerekli cümle yapılarını sözlü ve yazılı olarak pratik ederek alabilirsiniz.

Pratiğe dayalı çalışmalar İngilizce dilinde iş dünyasındaki belirli durumlarda eposta yazma, rapor hazırlama gibi becerilerinizi de geliştirecektir. Genellikle İş İngilizcesi kitaplarında ve kurs programlarında mutlaka iş dünyası kültürü, iş seyahati gibi konular da vardır. Bu bakımdan iyi bir İş İngilizcesi için temel becerilerin yanı sıra, iş dünyasının kültürüne de hâkim olmanız büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca iş alanında bazı alanların kendi farklı İngilizce terimleri vardır. Bu alanlar arasında finans, siyaset, hukuk ve ticaret yer almaktadır. Bu alanlardaki tüm kelime dağarcığını İş İngilizcesi kurslarında edinmek zaman yetersizliğinden ötürü mümkün olmayabilir. İngilizce genel ticari kelimeleri öğrenmek ve işini İngilizce olarak yürütebilmek için bir İş İngilizcesi kursuna katılmak yararlı olacaktır.

Neden İş İngilizcesi hakimiyetinin bu kadar önemli olduğuna gelince, hızla değişen bir iş gücünde, dil becerileri, sınırlar ötesinde iletişim kurmanın ve daha verimli ve kârlı çalışmanın anahtardır. İş dünyasında iyi bir İş İngilizcesi bilgisine sahip olmak size yeni fırsatlar sağlayacaktır. İngilizce konuşulan bir ülkede iş bulabilmek için İş İngilizcesi kursuna katılabilir ardından BULATS sınavına hazırlanıp sınavda başarı sağlayarak İş İngilizcesi bilgilerinizi belgeleyebilirsiniz. Eğer girişimci iseniz, unutmayın ki bugünün dünyasında tüm şirketler globaldir!

Daha fazla bilgi için BULATS ve İş İngilizcesi Kursu, Mesleki İngilizce sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Cevapla

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by