Yöneticiler için İş İngilizcesi: Neler Yapmalı?

Yöneticiler için İş İngilizcesi: Neler Yapmalı?

İş hayatınızda başarıya ulaşabilmenin anahtarı: Yöneticiler için İş İngilizcesi

Kurumlar ve Profesyoneller için İş İngilizcesi Eğitimi Nasıl Olmalı? Neler yapmalı?

Bir şirkette yönetici olarak çalışıyorsanız ve iş hayatınızda İngilizce kullanmak konusunda sorunlarınız varsa, Yöneticiler için İş İngilizcesi dersleri alarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Biliyoruz, zamanınız kısıtlı, o bakımdan biz de, en kısa sürede İş İngilizcesi alanında ilerlemeniz için ne şekilde eğitim almanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini, birçok uluslar arası kurum çalışanına düzenlediğimiz Yöneticiler için İş İngilizcesi eğitimlerimizden edindiğimiz tecrübelere ve bu alanda uzman eğitmenlerimizin bilgilerine dayanarak, sizin için sıraladık:

Yöneticiler için İş İngilizcesi alanında nasıl bir eğitmenim olmalı?

Eğitmen faktörü tabii ki de çok büyük, bu bakımdan Yöneticiler için İş İngilizcesi alanında tecrübeli olup ana dili de İngilizce olan eğitmenleri ya da yurt dışında uzun süre iş hayatında yer almış profesyonelleri tercih edin.

Çünkü size eğitim verecek kişinin hem ihtiyaçlarınızı çok iyi bilmesi hem de yabancı biriyle iletişim kurma alışkanlığınızı sağlayacak kadar iyi derecede, yani ana dil düzeyinde İngilizce konuşması gerekir. İngilizce pratiğini bol bol yapabilmeniz için vazgeçmemeniz gereken bir şart!

İş hayatının kuralı: Sonuç Odaklılık!

Yöneticilerin zamanı değerlidir, iyi biliriz! O zaman alacağınız yöneticiler için İş İngilizcesi ders programında, fazla vakit kaybetmenize sebep olmamalı. İş hayatınızda tam olarak nelere ihtiyacınız olduğunu her zaman göz önünde bulundurmalıdır.

İngilizce seviyenizden emin olun, fazla acele de etmeyin

Henüz gündelik İngilizce (Genel İngilizce) konusunda sıkıntılarınız varsa, bu iş hayatında İngilizce kullanamayacaksınız anlamına gelmiyor. Ama sunum yapmak ya da iş ile ilgili telefon görüşmesi sürdürmek gibi Yöneticiler için İş İngilizcesi derslerinin size asıl kazandırmaya çalıştığı İngilizce becerileri elde etmeniz biraz zaman alabilir. İngilizce temelinizi güçlendirdiğiniz takdirde İş İngilizcesi alanına dair olan beceriler de çorap söküğü gibi gelecektir. Sabırlı olun!

Yöneticiler için İş İngilizcesi alanına yönelik eğitim materyalleri tercih edin

İngilizceye dair birçok eğitim materyalleri var, hatta istediğiniz Hukuk İngilizcesi ya da Finans İngilizcesi gibi spesifik alanlara dair eğitim setleri de kolayca ulaşılabilinir. Bu bakımdan hedefe yönelik içerikleri olan, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan güvenilir İş İngilizcesi kaynakları tercih etmeniz çok çok önemli.

Zaman yönetiminizi iyi yapın ve ara vermeyin!

İş hayatında ilerideki zamanlarda elde edeceğiniz başarıları düşünüp motivasyonunuzu her zaman yüksek tutun. Motivasyonunuzu kaybederseniz ara verebilirsiniz ve bu sizin o zamana kadar verdiğiniz emekleri boşa çıkarabilir. Dil eğitiminde istikrar her zaman çok önemlidir.

Haftalık programınızda her zaman İngilizceye yer verin, yoğun iş temposunda Yöneticiler için İş İngilizcesi eğitiminize mutlaka zaman ayırmaya özen gösterin.

İş İngilizcesi için Online Kaynaklardan Faydalanın!

Eğer kaliteli bir eğitim setinden faydalanıyorsanız mutlaka Online eğitim desteği mevcuttur. Cambridge, Pearson gibi (Market Leader mesela) yayın evleri bu alanda muhteşem online alıştırmalar, uygulamalar sunuyor. Eğitmeninizle birlikte çalışırken, boş zamanlarınızda bu destekten de faydalanabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki, eğitmeninizle canlı sanal sınıf ortamında eğitim alarak nerede olursanız olun, zaman kaybetmeden ders yapabilirsiniz.

Ayrıca boş zamanlarınızda bol bol okumaya ve araştırmaya özen gösterin, uluslar arası yayın kuruluşlarını takip edin, uygulamalarını kullanın. Mesela:

Formula Lingua ne sunuyor?

Formula Lingua işte size yukarıda saydığımız bu kriterlerin hepsini gözetiyor. Sizi anlıyor ve ihtiyaçlarınızın ne olduğunu biliyor!

Bu yüzden Formula Lingua’da ister şirket içinde isterseniz bireysel olarak Yöneticiler için İş İngilizcesi ders programlarından faydalanabilirsiniz!

yoneticiler-icin-is-ingilizcesi-2

Formula Lingua Kurumsal Eğitimler

Cevapla

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by