Formula Lingua

Formula Digital Learning

Hakkımızda

Formula Lingua, 2012 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Alman ve Fransız Dili Edebiyatı mezunu iki genç filolog tarafından kuruldu. Temel hedefleri arasında bireylere ve kurumlara İngilizce, Almanca, Fransızca ve Yabancılara Türkçe alanlarında yabancı dil öğrenimi sunmak bulunmaktaydı. Şirketin öncelikli amacı, bireylerin ve kurumların uluslararası standartlarda dil öğrenmelerine olanak tanıyarak kültürel etkileşim ve çağdaş eğitim değerlerini desteklemekti.

Zamanla, Formula Lingua uluslararası itibara sahip şirketlerle iş birlikleri edinerek dil eğitimi projeleri geliştirdi. Şirketlerin dil ve kültür anlamındaki dönüşüm süreçlerine en iyi şekilde destek sağladı. Aynı zamanda, Formula Lingua genç bir girişimci kadın şirketi olarak öne çıktı. 2014 yılında Goldman Sachs 10.000 Kadın projesine dahil olan şirket, eğitim alanında destek gördü ve bu destekle kazandığı vizyonu ticaretine yansıttı.

2015 yılı itibariyle, Formula Lingua özellikle şirketlere yönelik yabancı dil eğitimi ve kültürel dönüşüm konusunda saygın bir kuruluş haline geldi. 2017 yılında ise e-learning alanında uluslararası ticaret ortakları edinerek Türkiye pazarında globalleşen şirketlere dijital dil eğitimleri sundu.

Pandemi süreciyle birlikte dijital dil eğitiminin yaygınlaşmasıyla birlikte, Formula Lingua tüm yabancı dil eğitimlerini dijital ortamlarda sunmaya başladı.

Bugün, Formula Digital Learning olarak İngilizce, Almanca (fl-deutsch.com / FL Deutsch), ve Yabancılara Türkçe alanlarında çağdaş yöntemler ve uzman eğitmen kadrosuyla bireylere ve kurumlara yabancı dil eğitimleri sunmaya devam etmektedir. Şirket, teknolojik olanakları en iyi şekilde kullanarak dil öğrenme deneyimini daha erişilebilir hale getirirken, müşterilerine kaliteli bir eğitim sunmayı ilke edinmiştir.

Formula Digital Learning, dünyada yabancı dil eğitimindeki gelişmelerden beslenerek devamlı yenilenen sürdürülebilir bir eğitim anlayışı, toplumsal sorumluluk ve mesleki etik değerlere sahip bir idari ve akademik kadro ile bireylerin dünyalarının sınırlarını genişleterek, yabancı dilde uluslararası yetkinliğe sahip dünya vatandaşları yetiştirme ve öğrenim kalitesi ile referans bir kurum olmak hedefi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Her şirketin kültürel dönüşümünün, IK ve eğitim politikalarının, çalışan profilinin ve aynı zamanda şirketin ticari alanındaki hedefleri farklı olabilir. Aynı zamanda, şirket bünyesinde dil  eğitimi alacak çalışanların hepsinin farklı öğrenme yetenekleri vardır. Bu sebepten ötürü, aslında başkaları için hazırlanmış ve ezberlenmiş dil öğrenme yöntemleri ile, bir dilin sağlıklı bir şekilde öğrenilemeyeceği düşüncesinden yola çıkalarak, gerek güçlü eğitim kadrosu gerekse kendi envanter ve uygulamaları ile terzi işi dil eğitimi sunulmaktadır.

Sunduğumuz yabancı dil eğitimleri

Şirket dil eğitimleriniz için bizden teklif alın!